filmové dokumenty 

Součástí našich misí je poměrně podrobná videodokumentace. Máme zpracovnánu řadu dokumentárních snímků o událostech, historických souvislostech, zemích, městech, krajinách a samozřejmě i o osudech, které jsme prožívali na cestách také my, příslušníci Backgroundu.  

Všechny filmy uvádí vtipná znělka našeho filmového studia - "pif studio".   Podívejte se!  


Naše současná filmová produkce

 

 

z Čech do Normandie aneb D-Day po 60 letech   

 

Třídílný dokument zachycuje úžasnou atmosféru na normandském pobřeží v době 60. výročí Invaze. Projedeme všemi vyloďovacími sektory, navštívíme tu všechna významná místa: Pegasus Bridge, Ranville, Ouisterham, Arromanches, Coleville, Ponite du Hoc, Saint mer Eglise, Carentan, La Madelaine... a řadu dalších míst. Nezapomenutelný zážitek!

 

Ardeny 2005

4 díly včetně bonusových scének nepublikovatelného charakteru. Film dokumentuje širokou škálu faktů z navštívených historických míst, muzeí a památníků z prostoru Bitvy o výběžek (bitva v Ardenách, Battle of the Bulg) a poměrně značný prostor zde má i bojiště u Verdunu, tento "mlýnek na maso" 1. světové války

  

Králíky 2006

Domácí akce jdoucí po stopách našeho pohraničního opevnění ve východočeských Králíkách

 

Zborov - o cestě k bojišti téměř zapomenutému

Naše cesta na zborovské bojiště (dnešní Ukrajina), kde před 90 lety naši legionáři svým bojem výzmamně přispěli ke svobodě a samostatnosti Československa. Cílem je přivézt prsť,  trochu  zborovské země, která bude uložena v Masarykově kulturním domě na Mělníce. Dvoudílná edice.

 

Dukla 2007 - Polskem a Slovenskem 63 let po zahájení bojů

Komorní cesta malé části "Backgroundu" po stopách Karpatsko-dukelské operace. Po obou stranách hranice procházíme místy krvavého střetu 2. světové války, které plně patří do naší historie. 

K dispozici i propagační trailer - ZDE

 

 bitva u Zborova

dokument zpracovaný ze získaných materiálů při cestě do Zborova a uvedený v rámci videosekce výstavy "Zborov známý i neznámý" uspořádané v roce 2007 v Mělníku.

Tento dokument můžete shlédnout i na našich stránkách - ZDE

 

Holandská mise 2008 - Background po stopách operace Market Garden

a ještě něco navíc...

Celé čtyři roky zpracovávaný cestopisný dokument o cestě po Holandsku a také návštěvě dalších míst - Overloon, Hürtgenský les, most u Remagenu. Řada originálních mapových animovaných podkladů. Jen pro skutečné znalce!

K dispozici samozřejmě upoutávka k filmu - trailer Holandsko 2008

 

mise Normandy 2009

Dvoudílný film. Zachycuje Normandii po oslavách 65. výročí Invaze, dokumentuje řadu významných i méně známých míst, která se dotýkají přímých osudů konkrétních mužů Dne D. A také se více věnujeme humorným stránkám života pánů plukovníků bojového uskupení Background v průběhu vlastní mise. 

 

mise Slavnosti svobody Plzeň 2010

Malý domácí dokumentík, kterak páni plukovníci a jejich paní plukovníkové navštívili Plzeň a zúčastnili se místních oslav 65. výročí osvobození Plzně 3. americkou armádou generála Pattona. Řada zajímavých záběrů, např. hřmící a pojíždějí Shermany, camp 16. obrněné divize i proud historických vozidel na Klatovské třídě. K dispozici je i upoutávka k filmu - trailer.

 anglie

mise Jižní Anglie a legionářská Francie 2011

Tentokrát se plavíme se přes kanál La Manche do Anglie. Čeká nás řada historických zážitků - události související s Bitvou o Británii, loďstvo Jejího Veličenstva i vývoj tankových zbraní a dokonce se ponoříme se i do tisícileté histroie této obdivuhodné země. A ve Francii jdeme po stopách našich legionářů, ale dotkneme se i dalších událostí 1. světové války. K dispozice je filmová upoutávka - trailer

mise Východní fronta 2012

Background se odvažuje daleko na východ - na 5000km urazíme za poznáním místa bitvy u Sokolova a posledního spočinutí Otakara Jaroše, navštívíme Prochorovská pole, kde se odehrála největší tanková bitva, postojíme na Výšině maršála Koněva, projedeme zborovským bojištěm, uvidíme Kyjev, Lvov, Přemyšl...viz filmová upoutávka - trailer

mise Audit - Německo 2013

Mise má za úkol zmapovat válečné zajímovosti Spolkové republiky Německo, přičemž hlavními body zájmu jsou tri porúrské přehrady, které byly cílem unikátního náletu britských letadel v roce 1943 a raketový polygon Peenemünde, dějiště vzniku tajných zbraní Třetí říše. A vedle toho uvidíme ještě spoustu dalších zajímavostí. Můžete shlédnout i trailer k filmu.

mise Normandie 2014 - 70. výročí Vylodění

70 let od spojenecké Invaze je důvodem proč opět zamířit do Normandie. Background uskutečnil dokonce dvě mise a z té druhé pak předkládá dvoudílný dokument. Projedeme všemi invazními plážemi, navštívíme místa známá, ale i zcela nová a ojedinělá. Samozřejmě nesmí chybět doprovodný trailer, který navozuje atmosféru krásných dní v Normandii.

mise Polsko 2015 - Severní cesta

Putování Polskem, tedy Severní cestou po cílech vojenské historie - zajatecký tábor Sagan, hrob českého letce Arnošta Valenty v Poznani, Vlčí doupě, polygon V1 a V2 v Blizně, Varšavské povstání. Ale nebráníme se i poznání jiné historie - Grunwald, Krakov a samozřejmě dnešní Varšava i její historické centrum. Konec cesty je u přátel z Ostravy na osadě Black Hills. Podívejte se na trailer a dokonce i na celý film na serveru Youtube ZDE.

mise Jižní fronta 2016

Putování na jih, za cíly 1. světové války - boje na Piavě a Soči, památky československých legionářů, ale také Hitlerovo Orlí hnízdo a zajímavé cíle v České republice. K dispozici je filmový trailer a stává se tradicí i možnost shlédnout celý film!! na serveru Youtube ZDE.